Vstup studentů do areálu VŠE na Žižkově od 17. května 2021

S účinností od 17. května 2021 je vstup do budov VŠE umožněn pouze studentům VŠE, kteří nemají žádné příznaky onemocnění Covid-19 a předloží:

• potvrzení vystavené poskytovatelem zdravotních služeb o tom, že prodělali v posledních 90 dnech Covid-19 (uplynula doba izolace podle platného mimořádného opatření MZ ČR, a od prvního pozitivního testu neuplynulo více než 90 dní) nebo
  • certifikát MZ ČR o očkování proti Covid -19 (od aplikace druhé dávky očkovací látky, resp. od aplikace první dávky v případě jednodávkového schématu uplynulo nejméně 14 dnů).

Studenti VŠE mohou vstupovat do areálu VŠE pouze v odůvodněných případech, kdy je jejich osobní přítomnost ve škole nutná (např. praktická výuka, zkoušky, obhajoby a státní závěrečné zkoušky, dohodnuté osobní konzultace, vyřízení studijních záležitostí apod.), a po celou dobu používat ochranu dýchacích cest respirátorem třídy nejméně FFP2. Vstup studentů VŠE do areálu na Žižkově bude možný pouze s identifikační kartou VŠE/dokladem totožnosti

• vchodem do Staré Budovy z náměstí Winstona Churchilla pouze s potvrzením o negativním výsledku antigenního/PCR testu, o prodělání Covid-19 v posledních 90 dnech, očkování proti Covid-19) nebo
  • vchodem do Italské Budovy. V testovací místnosti, která se nachází v prostorách bývalé pobočky České spořitelny, nabízí VŠE studentům za úhradu nákladů na pořízení testu možnost antigenního testování, pokud student nebude mít potřebné potvrzení. Vzhledem k omezené kapacitě antigenního testování na VŠE je doporučeno, aby studenti přicházeli do školy již s některým z výše uvedených potvrzení.

Při odchodu ze školy je možné použít jakýkoli východ.

Výjimkou je případ, kdy studenti vstupují do školy pouze za účelem vrácení/vyzvednutí knih v knihovně. V tomto případě musí využít vchod do Staré budovy a po vrácení/vyzvednutí knih neprodleně opustit stejným vchodem budovu školy.

Veřejná odběrová místa

Studenti i zaměstnanci VŠE mohou využít nově otevřené odběrové místo pro veřejnost přímo na kolejích Jarov, PREVEDIG, Palachova kolej D – prioritní antigenní testování studentů a zaměstnanců Po 8:00 – 11:00 h a Čt 13:00 – 16:00 h.

Další nejbližší veřejná odběrová místa Covid-19 v okolí VŠE (Žižkov) s testováním hrazeným z veřejného zdravotního pojištění:

1. Poliklinika AGEL, Praha 2, Italská 560/37 (termíny: týden 17.-21. 5.týden 24.-28. 5.týden 31. 5.-4. 6.týden 7.-11. 6.)
  2. Urogyn Medico s.r.o., Praha 2, Wilsonova 301, Hlavní nádraží
  3. Prof. MUDr. J. Betka ORL s.r.o., Ordinace Italská

Nejbližší odběrová místa Covid-19 v okolí VŠE (Jižní Město) s hrazeným testováním z veřejného zdravotního pojištění:

1. Westfield Chodov, Praha 11
  2. EUC Klinika, Šustova 1930/2, Praha 11

Seznam dalších veřejných odběrových míst na Covid-19 v Praze a středních Čechách najdete ZDE.

Všem studentům předem děkujeme za respektování tohoto opatření, jehož cílem je snaha eliminovat riziko šíření nákazy v prostorách VŠE a ochránit zdraví studentů i zaměstnanců VŠE.

Vstup studentů do areálu VŠE na Žižkově od 17. května 2021
  • Autor: Tereza Burianová