Účast zástupců KHD na International Congress of French Business History v Paříži

Zástupci Katedry hospodářských dějin prof. Aleš Skřivan a Ing. Tereza Burianová se ve dnech 14. – 16. června 2023 zúčastnili v Paříži mezinárodní konference International Congress of French Business History, věnované tématu „Crisis, Transition and Resilence“.

Konference probíhala na půdě pařížských univerzit Université Paris – Dauphine, ESCP Business School a CNAM.  Zahájila ji prof. Teresa da Silva Lopes (York University, prezidentka European Business History Association) s příspěvkem „Crises, Transitions, Resilience and the Significance of Business“. Jednotlivých panelů se účastnili odborníci z univerzit, odborných institucí i z podnikatelského sektoru z Francie, Velké Británie, Německa, Nizozemska, Itálie, Španělska, USA, Kanady, Japonska, Mexika, Tuniska a z České republiky.

Zástupci KHD vystoupili s příspěvkem „The nationalization of the Czechoslovak arms industry after the Second World War“ v panelu věnovanému tématu konference na pozadí geopolitických změn v Evropě po válečných konfliktech 20. století („Au milieu des changements géopolitiques eropéens apres les conflits de guerre au XXe siecle et leur contexte par rapport aux entreprises franco-tcheques“), kterému předsedal prezident konference prof. Eric Godelier z francouzské Ecole Polytechnique.