Připomeňte si události listopadu 1989 na VŠE

Jaké změny změny přinesl rok 1989 na VŠE v Praze? Přečtěte si rozhovor kancléře VŠE doc. Andreje Tótha  o tom, jak se škola za tu dobu proměnila a k jakým nejzásadnějším změnám došlo.

VŠE si připomíná i události v roce 1939. Kancléř VŠE doc. Andrej Tóth se zúčastnil pietního aktu u domu, ve kterém v Praze bydlel  jeden z devíti nacisty popravených studentů 17. listopadu 1939. Ing. Marek Frauwirth byl absolventem Vysoké školy obchodní, k jejímuž odkazu se dnešní VŠE hlásí.

Připomeňte si atmosféru nejen sametové revoluce na Vysoké škole ekonomické v Praze a na Praze 3 na společné panelové výstavě VŠE a MČ Praha 3, která je k vidění v Atriu RB od 8. listopadu do 27. prosince 2019. Jedná se o společný projekt pod souhrnným názvem Ze Škroupáku na Národní a dále ke svobodným volbám“.

Srdečně zveme i na další doprovodnou akci k výstavě,  například k diskuzi s pamětníky listopadu 1989, která se koná 21. listopadu 2019, 16:30–18:00 h, v RB 101 (VŠE v Praze). Debaty se účastní bývalí studenti VŠE Helena ErbenováMarie ŠpitálníkováTereza KožuskáMarek ŠmíraKarel BěhanPetr Dvořák, prorektor pro studijní a pedagogickou činnost, nebo Ivan Cabal, sociolog a zakládající člen Občanského fóra, Lubomír Schmidtmajer, tehdejší ředitel a dramaturg Junior klubu Na Chmelnici, autor výše zmíněné výstavy za Prahu 3 Jan Vlk a další.