Od ZS2015/16 bude vyučován nový kurz 5HD333 Dějiny VŠE v Praze v situačním kontextu ve vybraných státech střední Evropy v čj

Je určen pro studenty 3. ročníku bakalářského studia. Po úspěšném absolvování student získá 3 ECTS kredity.Předmět je vyučován v českém jazyce odborníky z KHD ve spolupráci s Centrem pro dějiny VŠE.

Cílem předmětu je seznámit studenty s dějinami Vysoké školy ekonomické v Praze od jejího počátku do současnosti, s důrazem na období mezi lety 1953–1989, které bude vysvětleno v situačním kontextu dějin vysokých ekonomických škol ve vybraných státech střední Evropy – Maďarsku, Německé demokratické republice a Polsku. Pozornost bude také věnována i historii Vysoké školy ekonomické v Bratislavě, jež byla založena rovněž v roce 1953.

Více informací naleznete v systému ISIS.